Zamira Kita (1963)

0

 

 

Zamira Kita (1963). Aktore. Lindi ne Korce, me 1 prill. Pas mbarimit te shkolles se mesme “Themistokli Germenji”, ku u aktivizua si amatore, vijoi studimet e larta per aktore ne Institutin e Larte te Arteve* (1981-1985). Fill me pas u emerua dhe punoi ne teatrin “A.Z. Cajupi”* dhe ne Estraden Profesioniste te Korces*. Ka bashkepunuar si aktore ne disa projekte me teatrin “Bylis”* te Fierit, me teatrin “A. Moisiu”* te Durresit si dhe ne disa spektakle televizive, ku vecohet Dasma e Malos etj.

 

 

Për të gjithë ata që marrin shkrimet autentike nga faqja Aktorët Shqiptarë.info,  dhe nuk citojne burimin do të paditen në gjykatë dhe pranë AKEP (Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare) për bllokimin e web-faqeve të tyre në territorin Shqiptar, në bazë të Nenit 80, Ligji 35/2016. Faleminderit për mirëkuptimin.

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here