Xhevdet Ferri, i perjetshem kujtimi i Tij! Nga Anastas Cacaj

1

E ndjeva qe diçka kishte ndodhur mbreme. Çimi! Ndriçim Xhepa!!! Diku tek Stadiumi “DINAMO”… ne Tirane. Ne tavoline me nje producent. Dukej se bertiste! Nderkohe i ulerinte vetes… pas Xhuvanit te Madh i iken edhe nje tjeter i madh mes vitesh te shumte qe duhen jetuar: XHODA! Shpesh e ngacmoja per Xhoden… e do shume Xhoden, Çimi.

Lidhje e natyrshme. “Hije qe mbeten pas”, pa Xhoden gjyqtar, harroje film i madh! “Treni niset 7 pa 5”. Harroje dhe ate pa Xhoden te dehur nga merzia… “Dasma e Sakos”, e paimagjinueshme pa merzitjen ne syte e Xhodes. “DELEGACIONI” me Xhoden per Oscar.

Fjalet e Çimit keto te gjitha… ndaj sot sapo mesova lajmin thashe me vete: Çimi. Vendi. Ora. I merzitur. Gjera qe nuk mund t’i lidhja dot. Nje artist i madh po shuhej. Thjesht i pazevendesueshem! I madh, Xhevdet Ferri. Roza & Bora jemi me ju!!!

SHARE

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here