Vera Grabocka dhe Lindita Theodhori, në prag të 70-ave, por sa duken në të vërtetë?

0

 

 

Regjisorja Vera Grabocka dhe këngëtarja Lindita Theodhori janë në prag të 70-ave, por nuk e njohin as plakjen dhe as pensionin. Ato joshin jo pak me stilin e jetës aktive si vajza në kulmin e rinisë, veshjet “street style”, duke filluar nga minifundet, pantallonat e shkurtra, streçet, veshjet lëkurë apo xhinset e grisura.

 

Ishte Lindita ajo që bëri postimin e saj për 8 Mars me një veshje të tillë dhe nuk munguan komplimentet e ndjekësve. Shumë prej tyre pyesnin në rrjete sociale me habi: Seriozisht e ka kjo “vajzë” që po bën 70 vjeç? Duket se rinia asaj dhe Verës i buron nga shpirti, aq sa mund të sfidojnë edhe 20-vjeçaret, përsa i përket elegancës dhe veshjeve “stil”, edhe pse për disa në Shqipëri mund të duket stili i tyre i ekzagjeruar për moshën që kanë.

 

Regjisorja e shumë spektakleve të suksesshëm dhe aktualisht e programit “Në kurthin e Piter Pan” nuk ka lidhje fare me moshataret e saj, pasi për të fjala “pension” nuk ekziston. Energjike, elegante, e tonifikuar dhe gjithmonë në lëvizje, aq sa kur fotografohet pranë artistëve të rinj, nuk bën asnjë dallim në moshë. Përveç genit të mirë, duket se dhe vrapi i përditshëm nga Liqeni e bën Verën të ketë një trup të tonifikuar, që duket nga veshjet e saj të ngushta.

 

E njëjta gjë ndodh dhe me këngëtaren e njohur të viteve ‘70, Lindita Theodhorin. Artistja që vitin tjetër bën 70, u bë e njohur me këngën “Ua, Kafe Flora burra plot”, ndaj mund të themi se po i shijon njësoj të dy kohët. Por e bukura është që në luftë me kohën ajo fiton, pasi e shohim që ka mbetur e re, moderne e sensuale, aq sa të surprizon vërtet! Për sa i përket stilit të veshjes ajo duket edhe më e guximshme, pasi vesh fustane ekstremisht të shkurtër, pantallona lëkurë apo xhinse të grisura.

 

Pavarësisht viteve mbi supe, ajo ka mundur t’i bëjë bisht kohës që kalon me veshjet e saj përderisa ka trup të mirë. Ndoshta jeta në emigracion prej 17 vitesh e ka bërë atë të jetë e lirë e mendjehapur, duke i ekspozuar deri në fund këmbët e saj të bukura.

 

Ashtu si Lindita si nënë e dy djemve, edhe Vera si nënë e një vajze, tashmë janë bërë gjyshe, por vetëm si të tilla nuk duken.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here