Valentina Caci, aktorja korçare qe luajti me Violeta Manushin

0

 

 

Një aktore, një grua zonjë e qytetarisë korçare, është ndarë nga jeta. E lindur në datën 2 mars të vitit 1936, Valentina Caci ka ndëruar jetën të enjten e datës 11 korrik të vitit 2019 në qytetin e Korçës ku i përkushtoi sakrificat e saj si artiste dhe Nënë truallit të vendlindjes.

 

Valentina Caci është aktorja që la një vulë të pashlyeshme interpretimi në skenën e teatrit të Korçës dhe kinematografisë shqiptare.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here