U rendit e 18- ta, Jonida Maliqi flet për Eurovizionin

0

 

 

Mbajti pezull frymën e publikut shqiptar në finalen e Eurovizionit, të mbajtur në Tel Aviv në Izrael, për faktin që publiku e votoi si fituesen e mundshme të festivalit.

Jonida Maliqi thyen më në fund heshtjen duke treguar eksperiencën e saj.

Në një postim në “Instagram”, këngëtarja e vlerëson shumë eksperiencën e saj në festival, të cilin e cilëson pa frikë si të mrekullueshëm.

Me këngën e saj “Ktheju tokës”, ajo arriti të kalojë në finalen e Eurovizionit duke përfaqësuar denjësisht vendin tonë. Deri në momente para finales, këngëtarja shqiptare ishte më e pëlqyera dhe më e votuara nga publiku.

Jonida Maliqi pas votimit u pozicionua në vendin e 18- të.

 

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here