TELEKOMEDIA “RRUFE NGA MALI” – VIDEO NGA AKTORET SHQIPTARE

0

“RRUFE NGA MALI”; P: Radiotelevizioni Shqiptar, Tirane 1986. S: Pellumb Kulla, R: Vladimir Kasaj; O: Muharrem Kondo.

A: Interpretojne aktoret e Teatrit “Bylis”te Fierit. Luftar Pajo, Arqile Lipe, Todi Llupi, Fuat Boci, Vasil Vaso etj.

Filmi Trajton ne menyre komike nje nga episodet e luftes se fundit. Nje repart Ballistesh bejne shperblim te nje ure. Partizanet, te maskuar si gjermane, kryejne disa  aksione nen hunden e tyre. Por kur vijne gjermanet e vertete ata i marrin te rreme dhe i varin te lisi duke krijuar situata komike.

 

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here