TELEKOMEDIA “GJITHE FAJET I KA PARAJA” – VIDEO NGA AKTORET SHQIPTARE

0

 

P: Radiotelevizioni Shqiptar, Tirane 1996. SR: Arian Culiqi, O: Sazan Mane, Pi: Leka Doko, FM: Suzana Muca, Z: Nebi Duro, Agron Saliasi; Mo: Milena Panajoti.

Transmetuar nga Radiotelevizioni Shqiptar me 2 janar 1997.

 

A: Sejfulla Myftari – AM – (Zeqo Pilafi, mjeku); Hajrie Rondo (e shoqja), Muharrem Hoxha (burri qe urion naten), Medi Malko (babai i vajzes qe i bien floket), Rita Lati (nusja qe s’lind femije), Edmond Halili (burri qe nuk lind femije), Diana Proko (vajza qe i bien floket).

 

Per t’u bere i pasur gjendet rruga e mashtrimit. Pas shume vizitash del paaftesia dhe i hiqet maska ketij mjeku falso.

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here