TELEKOMEDIA “FUNDI I MARREZISE” – VIDEO NGA AKTORET SHQIPTARE

0

 

P: Radiotelevizioni Shqiptar, Tirane 1995. SR: Arian Culiqi, O: Gavrosh Haxhihyseni, Adnan Qeraxhiu, FM: Suzana Muca, Pi: Leka Doko, Mo: Milena Panajoti, Z: Nebi Duro.

 

A: Sejfulla Myftari (Filipi); Aishe Stari (Zenepja); Diana Proko (Meri); Arben Dervishi (Berti); Spiro Urumi, Krenar J.Martina, Muharrem Hoxha, Paulin Preka – AM -; Zamira Begolli; Roland Koço; Besnik Çinari; Drane Xhai; Marie Qyrsaqi; Daniela Rrema; Tomi Filipi.

Njerezit kane harruar fare punen dhe merren vetem duke luajtur fjalekryq. Nje i huaj qe ka ardhur per te bere biznes, sorollatet kot zyrave dhe askush nuk i jep zgjidhje kerkesave te tij. Elebete, njerezit jane te zene duke plotesuar fjalekryqet e gazetave. Me ne fund ai percillet ne aeroport duke marre me vete si dhurate nje tufe me gazeta.

 

 

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here