TELEDRAMA ” ZEKTHI” – VIDEO NGA AKTORET SHQIPTARE

0

 

Teledrama e pare shqiptare “Zekthi” me regji te Esat Oktroves dhe vene ne skene nga aktoret profesioniste te Teatrit “Migjeni” Serafin Fanko; Violeta Sekuj; Lec Bushati; Paulin Lacaj; Tinka Kurti; Vitore Nino; Bep Shiroka; Ramiz Rama; Tonin Ujka; Nefail Piraniqi; Esat Kola; Ymer Bala; Pistol Soja; Rrok Rrotani; Viktor Bruçeti; Gezim Mesi; Gjon Kola; Kujtim Metani; Ndrek Prela etj.

Skenografia: Bep Shiroka; Regjisor Esat Oktrova AM.

 

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here