Teatri Metropol prezanton: NATËN, MÁ – MARSHA NORMAN

0

 

Teatri Metropol prezanton:
NATËN, MÁ – MARSHA NORMAN

 

Regjia: Ema Andrea
Interpretojnë: Ilire Vinca, Egla Ceno
Muzika: Bojken Lako
Muzikantë: Endi Aaron Çekani, Rei Kondakçiu
Skenografia: Enio Shehi
Identiteti vizual: Vincenzo Giannattasio
Premiera: 20 Prill

 

Shfaqja do të ngjitet në skenë në datat 20, 21, 22, 25, 26, 27, 28, 29 Prill, 2, 3, 4, 5, 6 Maj, ora 19:00 në Teatrin Metropol.

 

“Natën, Ma”, drama fituese e çmimit Pulitzer dhe e çmimit të Teatrit Botëror nga autorja Marsha Norman vjen si produksion ekskluziv dhe premierë absolute e teatrit Metropol, me regji të Ema Andreas dhe interpretimin e shkëlqyer të Ilire Vincës dhe Egla Cenos.

 

Telma, një grua në të 50-tat jeton me të bijën 30-vjecare, Xhesin në një të njëjtën shtëpi. Në një mbrëmje në dukje të zakontë, midis bisedës për manikyrin dhe pazarin e javës, papritur Xhesi zbret nga papafingoja me pistoletën e babait të saj. Ajo me qetësi i komunikon të ëmës një vendim të rëndësishëm që do të ndryshojë jetët e të dyjave. Në orën në vijim zbulohet e jashtëzakonshmja brënda jetës rutinë, urgjentja brënda normalitetit, dëshpërimi brenda dashurisë.

 

Info & Rezervime:
 +355 67 227 0668

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here