Tuesday, May 24, 2022

Tag: pedagog.

Zef Bushati (1953), pedagog, regjisor, aktor i teatrit dhe kinematografise.

    Zef Bushati lindi më 11 tetor 1953 në Tirane është pedagog, regjisor, aktor i teatrit dhe kinematografise. Në vitin 1975 mbaron studimet e larta...

Gezim Erebara (1928-2007)…Regjisor filmi, pedagog.

    Gezim Erebara (1928-2007). Regjisor filmi, pedagog. Lindi ne Diber, me 19 maj. Kreu studimet e larta kinematografike ne Akademine e Arteve, fakulteti kinematografik “FAMU”,...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Permbajtja mbrohet!