Sunday, February 5, 2023

Tag: Ndrek Prela

Ndrek Prela, gjashtë dekadat e roleve të vogla që u mëkoi...

      Nga Albert Vataj Ndrek Prela është një zë jo i potershëm në kujtesën e artit skenik shqiptar. Por emri dhe vepra e tij e dallojnë...

Ndrek Prela, aktori që i dha jetë personazhit: Gjysh!…

    Aktori, i teatrit “Migjeni” të Shkodrës, Ndrek Prela interpretoi në skenën teatrore dhe në film. Edhe pse regjisorët e formatuan si “Mjeshtër të roleve...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Permbajtja mbrohet!