Saturday, May 21, 2022

Tag: Kujtim Spahivogli

Kujtim Spahivogli (1932-1987). Regjisor, Aktor, Dramaturg.

Kujtim Spahivogli (1932-1987). Regjisor, aktor, dramaturg. Lindi ne Lushnje me 30 qershor. Mbeti jetim qysh 6 vjec, me...

Kujtim Spahivogli, dritë që nuk shuhet.

    Gruaja e artistit, Vllasova Musta, rrëfen për dramaturgun, regjisorin, aktorin dhe njeriun vizionar që donte të punonte me metoda bashkëkohore, por pasioni nuk e...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Permbajtja mbrohet!