SURPRIZA/Komisar KATANI mbështet artistët, do të vijë në Tiranë enkas për….

0

 

 

 

Kur artistet jane ne kulmin e protestës ndaj qeverise, kur Rama iu bën presion për të shembur godinën e Teatrit Kombëtar dhe ata po rezistojnë të ngujuar në atë godinë në shenjë rezistence, vjen një lajm surprizë.

Michele Placido i njohur për shqiptarët si Komisar Katani do të jetë në Tiranë besohet javën që vjen për të dhënë një shfaqje në Teatrin Kombëtar si shenjë mbështetje për ta.

Lajmi eshte konfirmuar para pak minutash nga regjizori Edmond Budina ne Intervisten per Zerin e Amerikes.

 

Tiranë: Protesta te Teatri Kombëtar. Flet regjisori Edmond Budina. Qytetarët dhe artistët po gdhijnë natën e dhjetë pranë ndërtesës historike të arteve shqiptare.

Δημοσιεύτηκε από VOA – Zëri i Amerikës στις Κυριακή, 28 Ιουλίου 2019

 

&nbsp

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here