SOT DITËLINDJA E MARGARITA XHEPËS, PRESIDENTI I SHKON NË SPITAL

0

 

 

Presidenti Ilir Meta ne spital te aktorja Margarita Xhepa

 

Sot është ditëlindja e aktores së magjishme e cila i ka falur kaq shumë publikut shqiptar, Margarita Xhepa. Aktores 85-vjeçare i ka shkuar në spital Presidenti Ilir Meta duke i dhuruar edhe një buqetë lulesh.

 

“Shumë pranvera të tjera të lumtura për yllin e kinematografisë shqiptare, të papërsëritshmen, Margarita Xhepa. I uroj shërim të shpejtë, besimplotë se do ta shohim sërish në skenë me të tjera role, që do t’i shtojnë freskinë buqetës së saj të jashtëzakonshme artistike”, shkruan Meta. Ylli i kinematografisë shqiptare iu nënshtruar një ndërhyrje në këmbë, të realizuar me sukses dhe tashmë gëzon shëndet të plotë.

 

 

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here