Shpallet fituesi i Eurovizionit, kush e fitoi dhe si renditen tre shqiptarët

0

 

 

Izraeli ëeshtë fituesi i festivalit “Eurosong 2018”!

Shqipëria përfaqësohej me këngëtarin Eugent Bushpepa, i cili ka arritur një rezultat shumë pozitiv, pasi është renditur në vendin e 11-të.

Këngëtarja tjetër shqiptare Eleni Foureirja, që përfaqësonte Qipron ka arritur në vendin e 2 e dytë.

Ermal Meta dhe Fabricio Moro kanë arritur të rrëmbejnë vendin e 5-të.

 

 

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here