Sa ka ndryshuar! Do befasoheni si duket “Pipi Çorapegjata” 51 vite pas rolit që shënjoi breza

0

 

 

Filmi shumë i njohur edhe për shqiptarët “Pipi Çorapegjata”,u transmetua për herë të parë në vitin 1969, ka fiksuar breza të tërë për vite me radhë.

Rolin kryesor, vajzën lozonjare ‘Pipi’ me çorapet e saj të gjata, prej të cilave mori edhe nofkën, e luante aktorja suedeze Inger Nilsson.

 

Kanë kaluar 51 vite nga roli i saj që kur ishte fëmijë dhe nëse jeni kuriozë të dini si duket sot aktorja e famshme, jua tregojmë në fotot e mëposhtme.

Nilsson është tashmë 60 vjeçe dhe jeton në Suedi.

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here