Rita Ora dhe Dua Lipa ndihmuan viktimat nga tërmeti me 2 milionë euro

0

 

 

 

Tërmeti është një fenomen i frikshem natyror, i cili shkakton panik edhe nëse nuk është i fortë. Shqipëria u prek sot nga një i tillë duke shkaktuar dhe lëkundje pasuese sizmike.

 

Dy këngëtaret me famë botërore nga Kosova Dua Lipa dhe Rita Ora kanë ndihmuar Shqipërinë me 2 milionë euro, transmeton Literal.Media.

Këngëtaret me origjinë shqiptare ,Rita Ora dhe Dua Lipa kanë shprehur keqardhjen dhe lutjet e tyre për Shqipërinë ndërmjet një postimi në Instagram mbas termetit qe goditi sot në mëngjes vendin tonë.

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, ka informuar 36 milionë ndjekësit e saj se populli shqiptar është goditur nga një tragjedi so gjatë ditëve të para të mëngjesit.

Dua ka postuar një fotografi të flamurit kombëtar shqiptar, ndërsa ka shkruar se është prekur shumë nga lajmet e rënda.

“Zemra ime dhe lutjet e mira janë me njerëzit e Shqipërisë. Ju dërgoj gjithë dashurinë time gjatë këtyre kohëve të rënda“, ka shkruar Dua në postimin e saj.

 

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here