Rikthehen perseri parodistët e Vlorës, këtë herë pa Metin, lot dhe të qeshura ne salle

0

 

 

Lot dhe të qeshura, parodistet vlonjatë ngjitën në skenë, “Laj, thaj”, për herë të parë pa Metin.

Në këto ditë që tërmeti ka troditur të madh e të vogël aktorët e estradës së Vlorës kanë rikthyer buzëqeshjen. “LAJ,THAJ”është shfaqja e mbajtur nga dy paradodistët, Afrimi dhe Agroni, ndërsa Meti që ndërroi jetë 6 muaj më parë u shfaq në monitor. Kjo ishte shfaqja e parë që një prej tre parodistëve mungonte në skenë.

Dy kolegët e tij në skenë luajtën dhe një skeç dedikuar pikerisht Muhamet Likos.

“Kjo ka qenë një dilemë e madhe për të bërë një shafqje dhe vrisja mendjen, mendoja si mund të arrija ta bëjë një shfaqje dhe brenda idesë time të kisha Muhametin prezent dhe mendoj që kjo që bëmë ne nëpërmjet reflektimit të spektatorit. Artëdashësit vlonjat i detyrohemi shumë”.

“Mund të jete materiali që në jetën time artistike 50-vjeçare me atë Metin e madh kam derdhur lot që në provën e parë. Ju e patë reagimin në sallë dhe ky ishte detyrimi jonë”.

“Laj thaj”, ka marre duartrokitjet e publikut te shumte vlonjat. Shfaqe ka sjelle mes humorin, perditshmerine tone me problematikat dhe gëzimet e saj.

 

 

 

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here