“Rikard Ljarja, artisti i heronjve”/ Sot në “Exclusive” jeta dhe kujtimet për mjeshtrin e madh të skenës

0

Rikard Ljarja, aktori i madh shkodran ishte sipërania, maja më e lartë në historinë e kinemasë.

Loja e tij aktoriale mbetet një nga paradigmat më të lakmuar të aktrimit shqiptar për të dhënë njeriun e thjeshtë, të pazhurmë, dhe interpretimin e urtë që nuk bërtet..

Ai mbetet një legjendë dhe një njeri që nuk e keqpërdori famën e tij.

Exclusive sjell sonte në mbrëmje jetën artistike të këtij mjeshtri të madh dhe kujtimet e miqve dhe kolegëve të tij…

Sonte në 20:10 në ekranin e Top Channel.

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here