Raimonda Bulku-Ramës: Jam për teatër të ri, por të ruhet i vjetri

0

 

 

 

Aktorja e njohur Raimonda Bulku i përgjigjet kryeministrit Rama në lidhje me postimin e tij për Teatrin Kombëtar. Rama citonte Bulkun, teksa thoshte se ishte për ndërtimin e një teatri të ri. Aktorja thotë se i qëndron deklaratave të saj por shton se krahas teatrit të ri, i vjetri nuk duhet shembur.

 

STATUSI I PLOTE

Une jam per nje teater te ri, dhe i qendroj deklaratave te mia, por jo ne dhunim te ligjeve, kolegeve, miqve e shokeve te mi! Respekto traditen! Ruaje historine!

Nderto teater te ri, jo duke shkulur te vjetrin! Jam larg dhe me vjen keq qe mungoj te jem mes kolegesh ne teater …!!!! Ne krahet e mi mbaj mbesen time qe me mrekullon dhe deshiroj qe te behet aktore teatri….!!!

 

&nbsp

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here