PROFESIONI I RREZIKSHEM – FILM DOKUMENTAR PER KASKADORIN BEDRI JASHARI

0

Film dokumentar kushtuar kaskadorit shqiptar Bedri Jashari. Regjia nga Mishel Koçiu dhe Jani Tane. Me pjesemarjen e Kadri Roshit, Reshat Arbana, Spartak Papadhimitri, Agim Qirjaqi, Gjergj Xhuvani, Spartak Pecani, Ndriçim Xhepa, Met Bega etj. Kur filmi ra ne dashuri me jeten, te fortet e rrugices u perplasen me nje kamera: Çak-u ngriu, kamera u çmend, te fortet u perhumben, kompromisi gjeti nje emer: Kaskakador….!

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here