Prehu ne paqe Teatri Kombetar: Fashizmi triumfoi ne Shqiperi.

1

Nga Moza Demiri

Tashme fashizmi ne Shqiperi eshte fakt, rruga e vetme eshte vetem ikja, largimi dhe abandonimi i vendit qe te shpetohen femijet qe ja u dhunon policia duke i rrahur barbarisht, dy vjet rezistence dhe nuk ja dolen, kjo tregoi qe rruge tjeter nuk ka, ikni kush do te shpetoj, largohuni sa me pare sa nuk ju kane rrjepur te gjalle.

Teatri u pushtua me dhune duke marre djemt qe e mbronin neper makina e duke i terhequr zvarre. Ai vend nuk behet kurreeeee, harrojeni, atje do jetojne super oligarket pasaniker dhe sklleverit qe do ju sherbejne, doni apo nuk doni ky eshte realiteti. Edhe te huajt po e perdorin shqiperine per vete, duke njohur nje popull pa gjak dhe pa dinjitet qe fle gjume por jeten e duan te mire por ne fakt mezi shtyjne muajin, te huajt duan vetem te pasurohen dhe te ikin ne vendet e tyre, tallen me shqiptaret dhe e perdorin vendin tone vetem per tu pasuruar, nje vater e bollshme per te mbushur xhepat.

Kur themi qe te dy partite jane banda qe bashkepunojne me njera tjetren per tu pasuruar, sot e treguan qartazi ku PD la ne balte minutat e fundit djemt qe ruanin teatrin, u larguan me qellim para se te vinte policia dhe erdhen pasi ju vu droni teatrit gjasme si te tronditur duke u tallur… waaaa si ndodhi sapo ikem ne, keta jane cubat e banditet bashke.

 Keta jane dy parti qe kane 30 vjet qe mbrojne njera tjetren duke konsideruar popullin si DELE dhe LOPE qe i kullosin si te duan ata. Lamtumire Teater dhe te perulem per cka na ke dhuruar qe kur lindem e deri para dy vjetesh.

SHARE

1 COMMENT

  1. Ne fakt ne fakt,ky eshte fiks komunizmi,i riinstaluar permes nje neo-diktature-groteske.nga neokomunistet e aleances lakuriqeve yuhan-tirane-surrel-lalz-presidence.haleja e ketij vendi.qe ende sundojne ne zyrat dhe giodinat qe ndertoi “fashizmi i keq”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here