Per aktorin e humorit Koço Devole ka ndalur koha! Aktori 73-vjeçar si djale i ri

0

 

 

Ai ishte larguar nga filmi, por duket se “2 Gisht mjaltë ” e ktheu artistin më pranë publikut. Koço Devole, në rolin e babait të aktores protagoniste luajtur nga Elvana Gjata na riktheu në kohët e arta të komedisë dhe filmit shqiptarë. Por krahas pjesmarrjes së film, aktori 73-vjeçar u shfaq në premierat e filmit dhe emisionet promovuese për të e ajo që ra në sy ishte pamja e Koço Devolles, që duket se nuk njeh moshë.

 

Për të na përforcuar këtë ide na ka ndihmuar mëngjesin e së hënës aktori i njohur i humorit Eglein Laknori i cili ka publikuar një selfie me humoristin e njohur shkëputur nga pjesmarrja e tyre në emisionin “Xing me Ermalin”. “Fjalët do ta shëmtonin këtë foto” shkruan komediani i “Duplex” teksa pozon krah Devoles që këtë nëntor do të mbush plot 74 vjeç e që do të betoheshin se ende si ka mbërritur të 50-tat nëse nuk do t’ja dinim moshën dhe vitet që i ka dhënë artit shqiptar.

 

Për Koço Devolen mosha ka ndalur e aktori i bashkohet kështu atyre personazheve të njohur që nuk dinë të plaken ose më mirë të themi janë të mirë si vera.

 

 

 

 

 

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here