NE KUJTIM TE AKTORIT AGIM QIRJAQI – VIDEO NGA AKTORET SHQIPTARE

0

 

Agim Qirjaqi (1951-2010). Aktor, regjisor. Lindi ne Tirane, me 27 janar. Mbaroi studimet universitare per aktor ne Institutin e Larte te Arteve , me 1973 ne vijim ka punuar ne Teatrin Kombetar. U trajnua si regjisor ne Akademine e Arteve (1975-1976). Me pas, ne vitet 1978-1981 punoi si regjisor ne Televizionin Shqiptar, ku realizoi disa teledrama, nder to Arturo Ui si dhe telefilmin Dorina, 1980.

 

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here