Ndarja nga jeta e aktores Valentina Caci, Meta: Na la pas një trashëgimi të vyer në teatër e kinematografi

0

 

 

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas ndarjes nga jeta të aktores së mirënjohur shqiptare, Valentina Caci. Në facebook, ndërsa i shpreh ngushëllimet e tij familjarëve, Meta shkruan se “Caci fitoi simpatinë dhe u duartrokit me meritë nga shumë breza, duke na lënë pas një trashëgimi të vyer në teatër e kinematografi”.

 

Postimi i plotë i Metës:

Me trishtim mësova lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të aktores sonë të mirënjohur, “Artistes së Merituar” Valentina Caci.

Me rolet dhe personazhet karakteristike, të luajtura me aq talent dhe mjeshtëri të rrallë, në skenë, dhe veçanërisht në film, Valentina Caci fitoi simpatinë dhe u duartrokit me meritë nga shumë breza, duke na lënë pas një trashëgimi të vyer në teatër e kinematografi.

Duke ndarë dhimbjen e thellë për humbjen e kësaj artisteje të madhe, i përcjell ngushëllimet më të sinqerta të afërmve dhe bashkëpunëtorëve të saj, si edhe të gjithë artdashësve shqiptarë.

E paharruar do të mbetesh e madhja Valentinë!

 

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here