Ndahet nga jeta aktorja e mirënjohur durrsake, Vera Urumi

0

 

 

Ditën e sotme është ndarë nga jeta në moshën 87 vjeçarë, aktorja e mirënjohur durrsake, Vera Urumi. Lajmin e kofirmon fazja zyrtare e Pallatit të Kulturës në Durrës, “Aleknsadër Mosiu”. Në njoftimin e bërë publik bëhet me dije se : “Me hidhërim të thellë njoftojmë se u shua dhe një tjetër yll i gjirit tonë artistik durrsak e shqiptar.

Vera Urumi u nda sot nga kjo jetë.

Teatri Aleksander Moisiu Durres shpreh mirënjohen më të thellë e ngushëllimet më të përzemërta familjes dhe gjithë të njohurve. Homazhet do të mbahen nesër në hollin e Teatri Aleksander Moisiu Durres ora 12:00.

 

Në foto po ju paraqesim një fragment nga komedia PREFEKTI ku znj.Urumi luante rolin e Zonjës përkrah Nikolin dhe Meropi Xhojës dhe në një foto tjetër me kolegun e saj z.Lutfi Hoxha gjatë ceremonisë së Festivalit të Filmit në Durrës në vitin 2012.”

 

 

 

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here