“NATE ME HENE” (DRAME) – VIDEO NGA AKTORET SHQIPTARE

0

 

“Natë me hëne” është një shfaqje teatrale e vitit 1990, me shkrimtar Ismail Kadare dhe regji nga Edmon Budina. “Nata me hënë” nuk është një tregim i pafajshëm. Ai tingëllon si një mbrojtje për respektimin e individit përpara kësaj “neve” mbytëse, përgjuese, oruelliane. Shoqëria e gjurmon jetën private të heroinës, vajzës së re Mariana…

 

Interpreton Trupa e Teatrit Kombëtar: Yllka Mujo; Ema Andrea; Marjeta Ljarja; Shkëlqim Basha; Gëzim Rudi; Naun Shundi; Artan Sejko; Sadush Ylli; Luljeta Hoxha; Einar Nelku; Rajmonda Bulku; Sofika Bashari.

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here