Muhamet Lika do te festonte 64-vjetorin ne 26 qershor

0

 

 

 

I njohur ndryshe si një nga parodistët e Vlorës, Muahmet Lika në muajin qershor do të festonte 64-vjetorin e lindjes. Aktori ka bërë për vete shqiptarët jo vetëm me humorin e tij në role të ndryshme por edhe me këngët që shoqëronte rolet.

Në fakt ata ishin dhe mbeten katër. Mane Lumani, Afrim Agalliu, Agron Hamo si dhe Muhamet Lika, të katërt në skenë sillnin emocione të mëdha për publikun dhe si shpërblim merrnin duartrokitjet, respektin dhe mirënjohjen.

Rolet dhe karakteret e tij do të mbeten gjithmonë në mendjen e publikut që e ka duartrokitur në skenë.

 

 

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here