Mirenjohje “Avokat “; beme aq sa mundem

0

 

Nga: Muharrem Meko

Me ne fund e realizuam ate çka i premtuam “Avokatit “! Se bashku me gazetaret e operatoret e Rtsh Korca, si dhe dy shoket e tij te rinise e te skenës, Dhimiter Orgocka e Koço Qendro, me prezencen edhe te Drejtoreshes se Tetarit, aktores se mirenjohur “A.Z. Çajupi” Zamira Kita, shkuam sot per te vene nje kurore e per t’i uruar “shtepine e re “, te perjetsisë …

 

E çfare vlere ka nje dhurate e tille , per njerez si Aleko Skalo, qe me talentin, energjite, forcen krijuese, lene gjurmet e kontributit te vyer, ne thesarin shpirteror te vendit te tyre…

 

Mirenjohje “Avokat “; beme aq sa mundem; thjesht ate qe duhet ta beje cilido, qe e ndjen, e çmon, perulet perpara vepres se mire, të nje njeriu si ju – sado modeste te jet ajo !

 

 

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here