“Mimoza Llastica” behet sot 53 vjeç, tani sfidohet nga vajza Miss

0

 

 

Jeta në Zvicër e Zhaklina Dhimojanit pas largimit nga Shqipëria në vitet ’90-të, dhe ambiciet për ta bërë të bijën yll spektaklesh.

 

Kur luajti “Mimoza llasticën” në vitin 1973 ishte një 7 vjeçare e përkëdhelur, me tipare shumë të bukura dhe shikim të mprehtë. Sot Zhaklina Dhimojani është 53 vjeçare, jeton në Bern të Zvicrës, me familjen e saj, bashkëshortin Stefan dhe vajzën Alexandra.

E larguar nga Shqipëria në vitet ’90-të, ajo la tek publiku shqiptar shijen e mirë si aktore e aktivizuar pak në kinema, përkatësisht në filmat “Mimoza llastica“ në vitin 1973, “Qortimet e vjeshtës” në vitin 1981, dhe “Babai i studentit”, në vitin 1988. Nuk kishte mbaruar studimet për aktrim, por në Fakultetin Ekonomik, një drejtim që sipas rrëfimeve të saj ia kishin imponuar prindërit.

Një foto e fundit e Zhaklinës e botuar në të përditshmet shqiptare zgjoi kuriozitetin se ç’bëhet me një nga vajzat më të bukura të para viteve ‘90 në Tiranë. Ndaj në këtë shkrim ju kemi sjellë më shumë foto nga jeta e saj jashtë vendit prej 25 vitesh.

Natyrisht që vazhdon të ruajë sharmin që ka pasur në rini, por tashmë krenohet dhe sfidohet njëkohësisht nga vajza e saj 19 vjeçare, të cilën ajo shkurt e quan Alexi. Sipas revistës story vitin e kaluar vajza e saj, që i ngjan shumë së ëmës konkurroi në spektaklin e bukurisë për “Miss Bern”, ku zviceranët e krahasuan me Angeline Jolie, për nga bukuria e saj.

 

Ndërsa vetë Zhaklina dhe mikeshat bënë fushatë publicitare në rrjetet sociale duke kërkuar vota për Alexandrën, të cilësuar si bukuri shqiptare. Po cila është jeta që Zhaklina bën jashtë vendit? Ajo ka punuar si përkthyese në zyrën Federale të Refugjatëve fillimisht në Itali.

Vitet e fundit është angazhuar edhe me organizimin e koncerteve me muzikë klasike në Zvicër, pasi është edhe muzika e preferuar e bashkëshortit të saj jurist. Në lidhje me kualifikimin e vajzës në finalen e “Miss Bern”, Zhaklina e cilësoi eksperiencë që në moshën e saj e dëshiron çdo femër. Për të bërë krahasimin nëse është më e bukur e bija se e ëma ju sjellim një set fotosh nga jeta e tyre në Zvicër…

 

 

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here