Mes 78 artistëve nga e gjithë bota, Viktor Zhusti merr çmimin e rëndësishëm

0

 

 

Ditën e djeshme në Irak është mbajtur “Festivali i Filmit”.

Në të morën pjesë 154 filma nga 78 shtete të botës dhe aktori shqiptar, Viktor Zhusti është vlerësuar me çmimin e rëndësishëm.

 

Në “Slemani International Film Festivl”, Viktori u shpall si aktori më i mirë. Ai u vlerësua për rolin e tij në filmin shqiptar “Delegacioni”.

Në këtë film Viktor Zhusti interpreton personazhin kryesor, që është një intelektual i burgosur, që nuk pranon lojën e pushtetit por preferon sakrificën në vend që të kthehet në vegël të tyre.

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here