LUAN MANAHASA “KUR VIJ NGA LARG” – VIDEO NGA AKTORET SHQIPTARE

0

 

LUAN MANAHASA “KUR VIJ NGA LARG”

Mos u trishto kur s’jam
kaq dite
me plogeshti nga kjo mungese
mos me prite
Po dashuri do te thote te jesh afer
keshtu thote dhe proverbi
une kete e di

Sa here qe jam larg e kuptoj
ti e dashur jo nuk mungon
Eshte nje malll i madh
qe me sjell tek ty nga larg

Ref : Zemra e dashuruar
thote gjithmone te dua
dhe pse eshte diku larg
Zemra reh me mall
zemra s’eshte dakort
me proverbin ne kete rast
Ndaj mos me qorte
ti e dashur jo
nga kjo mungesa ime e gjate
Me prit pra e qeshur ti moj vajze
kur une vi nga larg.

 

Luan Manahasa është këngëtar i njohur. Në Dhjetor 1989, Luan Manahasa & Rubin Mati marrin pjesë në Festivali i 28-të në RTSH me këngën “Nën Qiellin E Kaltër Të Rivierës”.

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here