“KUSH E SOLLI DORUNTINEN”, DRAME NGA PIRO MANI – AP -, EDMOND BUDINA – (VIDEO)

0

 

Vene ne skene nga Trupa e Teatrit Kombetar . Shkruar dhe pershtatur ne drame nga Piro Mani & Edmond Budina. Sipas noveles me te njejtin titull te Ismail Kadarese. Regjia: Fatos Haxhiraj Skenografia: Agim Zajmi Muzika: David Tukiqi

 

Interpretojne aktoret: Artan Imami (Stresi); Elvira Diamanti (Doruntina); Margarita Xhepa (Nena); Pandi Siku (Kostandini); Shkelqim Basha (Kryeprokurori); Zef Bushati (Stanishi); Andon Qesari (Maltezi); Drita Haxhiraj (gruaja e pare); Elida Janushi (Gruaja e dyte); Luiza Hajati (Gruaja e trete); Pavlina Mani (Gruaja e ketert); Yllka Mujo (Gruaja e peste); Merita Zoto (E shoqja e Stresit); Gezim Rudi (Milosao); Artan Sejko ( I shoqi i Doruntines); Luan Qerimi; Fitim Makashi (Kusherinjte); Jetmira Dusha (Rebeka); Petraq Xhillari (Roja i varrezave); Sokol Saraci (Shpendi); Sadush Ylli (Korrieri); Anton Koço (Djali i pare i Rodhajve);  Ardian Cerga (Djali i dyte i Rodhajve).

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here