Korça gati për festa, foto nga qyteti i serenatave

0

 

 

Korçarët dinë si të festojnë, e aq më shumë të presin festa. Qyteti i Korçës është veshur me drita shumëngjyrëshe këtë prag festash fundviti.

 

Pazari i qytetit, pedonalja dhe Katedralja janë disa nga zonat më atraktive të qytetit, që për festa zgjidhet si destinacion edhe nga vizitorë nga qytetet e tjera shqiptare.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotografi të realizuara nga Olger Zaçe

 

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here