KOMEDIA “PALLATI 176” – VIDEO NGA AKTORET SHQIPTARE

0

 

Akoma sot mbahet nje nder komedite me te mira ne historine e teatrit shqiptar. Pallati 176 eshte shkruar nga Adelina Balashi dhe është shfaqur nga Trupa e Teatrit Popullor në vitin 1986. Regjia: Andon Qesari dhe Alfred Bualoti Skenografia: Kristo Cala Muzika: Ardit Gjebrea. Realizimi Televiziv: Kameramane: Danail Tole; Thanas Ngjela; Skender Trebina Grimi: Eleni Toroveci Montazhi: Alfred Kasimati ; Pandora Bega Regjia televizive RTSH: Mevlan Shanaj (A.M)

 

Interpretojnë aktorët: Roland Trebicka (Jovan Bregu); Elida Janushi (Marjeta); Pavlina Mani (Liria); Violeta Manushi (Teto Rita); Eva Alikaj (Elsa); Ilir Bezhani (Sandri); Anastas Kristofori (Perikliu); Gëzim Rudi (Fredi); Merita Zoto (Irena).

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here