KOMEDIA “KARNAVALET E KORÇES” – VIDEO NGA AKTORET SHQIPTARE

0

 

Komedia “Karnavalet e Korces” mban autoresine e Spiro Comores dhe eshte vene ne skene ne vitin 1964 nga Teatri Popullor, me rregjine e Mavlan Shanaj Kameramene: Andrea Mura; Gezim Ibrahimi; Pajtim Kodra Grimi i aktoreve: Ermini Kotini; Llazi Knuti

 

Interpretojne aktoret: Violeta Manushi; Ilia Shyti; Antoneta Papapavli; Roland Trebicka; Marika Kallamata, Yllka Mujo; Edmond Budina; Gjon Karma; Liza Vorfi; Mimika Luca etj.

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here