KOMEDIA “JOVAN BREGU REFUGJAT” – VIDEO NGA AKTORET SHQIPTARE

0

 

JOVAN BREGU REFUGJAT: Komedi nga Adelina Balashi; Regjia: Guri Koco dhe Marko Bitraku; Skenografia: Roland Karanxha Muzika: Adrian Jorgji.

 

INTERPRETOJNE AKTORET E TEATRIT “A.Z ÇAJUPI” – KORÇE: Arben Dervishi (Jovan Bregu); Marko Bitraku (Sandri); Mirjana Deti (Sofia); Zamira Kita (Efti); Petrit Koçibelli (Llaqi); Klaudeta Riza (Rita); Natasha Andoni (Marjeta); Petrika Riza (hajduti i pare); Refik Xhinaku (hajduti i dyte); RTSH – 1998.

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here