KOMEDIA “8 PERSONA PLUS” – VIDEO NGA AKTORET SHQIPTARE

0

 

8 persona plus , është komedi e shfaqur në teatrin shqiptar, me regjisor Andon Qesari dhe Ferdinand Radi. Ekipi realizues: Regjisor: Ferdinand Radi, Andon Qesari (Artist i Merituar); Autor: Ferdinand Radi; Regjisor Video: Ilir Bega; Skenografia: Agim Zajmi (Piktor i Popullit); Kryeteknik: Pëllumb Meçani; Kameraman: Lulzim Balla, Shpëtim Qatipi, Timoleo Koka; as/Kameraman: Arben Pitarka; Figura: Agron Spahiu; Zëri: Arben Meçe, Taulant Shkurti, Agim Basha; Piktorë: Shefki Çela,Fatmir Minga; Titrat Artistike: Donika Gjebrea; Parukiere: Suzana Pecani; Montazhi: Edlira Dermani; Miksazhi: Flora Kazaferi ;Kostumiere: Afërdita Bytyqi, Majlinda Bylykbashi; Grimi: Eleni Toroveci; Ndriçimi: Arqile Shkurti, Luan Tapia, Tomorr Veliterna; Rrobaqepëse: Isuf Derhemi, Nora Sila, Jeta Maçi; Guarderobiere: Njeva Çela,Koralda Stathi; Rekuizitiere: Anastasi Buzo; Propagandues: Genc Resuli; Inspektor Skene: Gjovalin Gjoka; Sheshi i Xhirimit: Teatri Kombëtar Prodhuesi: RTSh.

 

Interpretojë aktorët: Luiza Xhuvani (Meremja); Roland Trebicka (Filipi); Yllka Mujo (Ermenxhilda); Vangjel Toçe (Bojaxhiu); Suela Konjari (Flora); Pavlina Mani (Ballkizi); Luftar Paja (Çerçizi).

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here