”Ju thashe…….ishte shaka”!

0

 

 

”Ju thashe…….ishte shaka” Ju thash…ishte shaka, ishte kjo premiera homazh per aktorin e njohur te humorit Aleko Prodani e vene ne skene nga regjisori Guri Koço me aktoret me te mire te trupes se korces, por dhe te ftuar Sejfulla Myftari, Muharrem Hoxha. Megjithese kane kaluar tete vite nga ikja ne kete skene i te madhit Aleko Prodani, por askush nuk ka deshire ta besoj largimin nga kjo jete e Prodanit. Sepse, ai gjithnje bente shaka edhe me vdekjen.

Aktorja Zamira Kita edhe ate moment kur zemra e Aleko Prodanit ka pushuar ne kete skene gjate nje interpertimi e ka pasur te pamundur per ta besuar. Sepse, Prodani ishte i lindur per te bere shaka. Megjithate kane kaluar tete vite Kita e risjell edhe nje here ate moment qe i ka bere te gjithe te tronditen me ikejn e aktorin ne skenen ku gjithnje kishte dashur te ikte pikerisht ketu.

Per aktorin Sejfulla Myftari aktor si Aleko Prodani mbeten te gjalle ne skenat tona, per ate se ajo cfare ka bere Aleko Prodani mbetet per jete ne mendjen e publikut. Si per te treguar se vertet ka bere shaka me ate ikje nga kjo jete. Aktori Aleko Prodani ka lene ne skenen e teatrit te qytetit juglindor jo vetem djalin Albano Prodanii cili edhe ne plastike ne skene eshte kopje e babajt, por nga nata e premieres edhe nipin i tij Aleks Prodani qe me ate batute ne nisje te shfaqjes ku tha, Ju thash……..ishte shaka i ka bere te gjithe te perloten.

12 vite me pare ne te njejten skene ne nje nga premierat e ketij teatri ka pushuar se rrahuri zemra e aktorit te humorit. Por, te gjithe edhe sot e kane te pamundur per ta besuar. Sepse, Aleko Prodani vertet gjithnje bente shaka.

 

 

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here