IRMA LIBOHOVA DHE ARDIT GJEBREA, KOLONA ZANORE E FILMIT “BINARET”

0

 

 

KOLONA ZANORE E FILMIT BINARET

Filmi "Binarët" prodhim i vitit 1987. Regjia: Muharrem Fejzo, Skenari: Enver Kushi, M. Fejzo, Producent: Kinostudio Shqipëria e Re , Muzika: Maksim Shehu.

Δημοσιεύτηκε από Aktoret Shqiptare στις Τετάρτη, 25 Ιανουαρίου 2012

 

Filmi “Binarët” prodhim i vitit 1987. Regjia: Muharrem Fejzo, Skenari: Enver Kushi, M. Fejzo, Producent: Kinostudio Shqipëria e Re , Muzika: Maksim Shehu.

Njeri prej djemve te makinistit Ali Morina, Asimi, nuk ka marre rruge te mire, punon pa zemer, eshte i pakenaqur nga vendi i punes, madje dhe nga i ati qe nuk ka ditur te perfitoje nga jeta e nuk u ka siguruar femijeve nje te ardhme te rehatshme.

Djali tjeter, Kujtimi, eshte jo vetem punetor i zoti dhe novator i talentuar, por dhe vella i dashur e bir i dhembshur dhe e nderton jeten me mundimin e tij.

Interpretojne aktoret: Reshat Arbana – AM – (Aliu), Bujar Lako – AM – (Kujtimi); Timo Flloko – AM – (Asimi); Rajmonda Bulku (Keti); Gezim Kame (Koli); Mirush Kabashi – AM – (Dyrri); Vangjel Toci (Qafoku); Merita Cocoli (Alma); Sokol Angjeli (Dritani); Justina Aliaj (Ina).

 

 

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here