I jashtezakonshem !  Njoftim qe te le pa goje ! Nga Viktor Zhusti

0

 

 

I jashtezakonshem !

Njoftim qe te le pa goje ! Cfare shpirti, energjie, zjarri, duhet te fshehi ky AKTOR qe, edhe pse 92 vjecar, n’a ben te skuqemi neve, kapricozeve, sederlinjve, egoistave, “vipave”, “kolloseve”, “gjigandeve”, qe matemi vec me hijen e mengjesit, specialiste per vrejtje ndaj gjithckaje, me pushken gati dhe gishtin ne kembez, ndaj gjithkujt… dhe perse o Zot ?!

 

Zoti KOCO QENDRO ! Nuk Ju nioh personalisht, por me ndrojtje e respekt peshperis: “jam kolegu Juaj” ! Ju perulem ! Qe te mos buzeqeshni, nese do perdorja shabllonin: “suksese te metejshme ne karjeren Tuaj”, pa ndroje dhe me gjithe shpirt, Ju uroj SHENDET !
Uroj qe mesazhi qe jepni ne kete rast dhe energjia pozitive qe rezatoni, te kete force te te kaluar Qafen e Thanes, me drejtim per ne Tirane…

 

 

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here