Humbën jetën nën rrënoja, historia e Dienës me të bijën prek botën

0

 

 

Nënë e bijë nga qyteti i Durrësit humbën jetën dje nga tërmeti i frikshëm. Ato jetoni në pallatin 6 katësh që u shemb nga tronditjet e forta të tërmetit. Gazeta e njohur zviceriane “Blick” i ka kushtuar një artikull prekës Dienës 30-vjeçare dhe dhe  Esiela 8-vjeçare.

 

“Tërmeti shkatërroi një pallat me gjashtë kate në Durrës, ku jetonte Diena Meçaj Karanxha (30) dhe e bija, Esiela (8). Teksa ekipet e shpëtimit e gjetën vogëlushen të vdekur, ata e nxorën mamanë e re nga rrënojat të gjallë pas dy orësh.

 

Ajo ndoqi kështu burrin e saj dhe babanë e Esielës. Karanxha e humbi burrin në vitin 2015 dhe jetonte vetëm me të bijën e vogël në pallat.

 

Në një postim në FB në vitin 2015, ajo vajtonte humbjen e burrit, të cilin e quante me dashuri Dori: “Falenderoj Zotin çdo ditë për fatin që pata. Por jeta na vendos përpara provave të vështira””.

 

 

 

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here