Friday, September 24, 2021

Zija Grapshi (1931)

    Zija Grapshi (1931). Aktor. Lindi ne Gjirokaster. Mbaroi liceun artistik “Jordan Misja” (1952). Fillimisht u aktivizua ne grupin filodramatik prane “Radio Tiranes” qe nga...

U shemb historia 80 vjeçare e Artit Skenik Shqiptar. Nga Zef...

U shemb historia 80 vjeçare e Artit Skenik Shqiptar. Brezat qe do vine...

FASHION WEEK

DON'T MISS

GADGET WORLD

Premiere e re në teatrin “Migjeni”

    Premiere e re në teatrin "Migjeni": Në datat: 3, 4, 5 /06/ 2019.Ora: 19:00 "KUMARXHIU" nga Carlo Goldoni.   Përmbledhje, Përshtatje dhe Regjia: Michele Modesto Casarin; Maskat:...

LIFESTYLE

MOBILE AND PHONES

LATEST REVIEWS

Drita Agolli (1927-2017)

    Drita Agolli (1927-2017). Regjisore e teatrit , aktore pedagoge e aktrimit. Lindi ne Maqellare te Peshkopise, me 2 qershor.Vazhdoi per tre vjet gjimnazin "Nene...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com