Hero! Qeni i trajnuar i Ushtrisë së Kosovës ka shpëtuar deri tani 3 persona

0

 

 

Vazhdojnë kërkimet intensive në Thumanë, Durrës aty ku tërmeti ka shkaktuar dëmet më të mëdha si në njerëz ashtu edhe në dëme materiele.

Forcat e Sigurisë së Kosovës janë bërë pjesë e këtyre operacioneve edhe me ndihmën e qenve të kërkimit, të cilët Shqipëria nuk i ka si kapacitet në rastet e emergjencave.

Sikurse jeni duke e parë edhe në këto foto, qentë kërkojnë në rrënojat e objekteve të shkatërruara nga tërmeti, ku zonat më të prekura janë Thumana dhe Durrësi, ku janë shembur pallate, hotele, apo ndërtesa të tjera.

Burime pranë ekipit shpëtues bëjnë me dije se qeni hero deri më tani ka gjetur dhe shpëtuar 3 persona.

Ndërkohë raportohet për 31 persona të vdekur dhe disa të tjerë raportohet se janë nën rrënoja.

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here