Gazetari Muhamed Veliu s’mban dot lotët në transmetim live, jep lajmin e keq për dy të rinjtë në Thumanë

0

 

 

Tërmeti i fortë i rënë sot në mëngjes ka arritur të marrë 20 jetë njerëzit dhe më se 600 të tjerë i ka lënë të plagosur. Shumë gazetarë kanë raportuar live momentet kur trupat e pajetë janë nxjerrë nga rrënojat, ku emocionet kanë qenë të forta.

Ka qenë gazetari Muhamet Veliu, i cili ishte duke raportuar nga Thumana dhe lajmin e keq se 2 të rinj janë nxjerrë të pajetë nga rrënojat.

Gazetariu Veliu nuk ka mbajtur dot lotët teksa jepte këtë lajm dhe shtoi se të rinjtë janë gjetur poshtë tavolinës së ngënies në shtëpinë e tyre. Veliu teksa po i jepte publikut këtë lajm të trishtë nuk arriti të mbante dot lotët, pasi viktimat ishin sërish nga familja Cara në Thumanë, nga e cila deri tani kanë humbur jetën 7.

 

 

 

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here