FREDERIK NDOCI “NJE DASHURI NE JETE” – VIDEO NGA AKTORET SHQIPTARE

0

 

FREDERIK NDOCI “NJE DASHURI NE JETE”

Gjithkush, i vetem ne rini
nje dashuri e do ne jete
e ne gezim e veshtiresi
kerkon gjithmone qe prane ta kete
e ne gezim e veshtiresi
kerkon gjithmone, kerkon qe prane ta kete.

E ndjek ajo kudo qe shkon
dhe nuk e le kurre ne vetmi
me ne do te thote se ka jetuar
ai qe ka nje dashuri.

 

Frederik Ndoci është këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur. Frederik Ndoci u diplomua në 1977, në shkollën e mesme artistike “Prenk Jakova”, për instrumentin Oboe. Gjithashtu zotëron edhe instrumenta të tjerë : akkordeon, pianon e kitarën. Studimet e larta i kreu në Akademinë e Arteve të Bukura në Tiranë, për dramaturgji. Qysh në fëmijëri ka marrë pjesë në të gjithë festivalet lokale e kombëtare për fëmijë, si solist, në interpretime të vlerësuara me çmime kombëtare dhe lokale:

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here