FILMI “FIJET QE PRITEN” – VIDEO NGA AKTORET SHQIPTARE

0

 

P; Kinostudioja “Shqiperia e Re”, Tirane, 1976. S; Nexhat Tozaj; R;Muharrem Fejzo; O; Petraq Lubonja; Pi; Namik Prizreni; M; Shpetim Kushta; Z; Koco Tollko; RM; Marika Vila; D; Josif Kromidha; Di; Ferdinand Deda.

Roza Anagnosti u nderua me medaljonin per rolin e Beses ne Festivalin  II te Filmit Shqiptar.

 

 

A; Kadri Roshi  – AP- (Marko Ruvina); Roza Anagnosti (Besa); Astrit Cerma ( Kujtimi): Reshat Arbana( Semi); Serafin Fanku (Klarku); Zhani Zicishti ( Genci ); Sander Prosi  – AP – (profesori); Petrit LIanaj ( Petriti ); Demir Hyskaj – AM – (I shoqi i Beses); Aishe Stari (Dhimitra).

 

Si gjarpri qe futet thelle ne toke per te kaluar dimrin ne gjumin letargjik ashtu u fsheh edhe Markoja per shume vjet, derisa agjenti i huaj qe ka ardhur ne vendin tone i maskuar si turist i transmeton atij urdhrin e padronit ne Perendim.Urdhri eshte; Te hidhet ne ere nje uzine sekrete. Planin e padronit te huaj duhet ta zbatoje krimineli Sami Ameni, i fshehur nen emrin “turisti Sem” Marko Rovina (Gaforrja) dhe Dhimitra, qe te gjithe armiq te klases ne sherbim te spiunazhit te huaj. Qellimi i armiqve eshte te diskutojne dhe te bejne per vete njerzit qe kane lidhje me uzinen ku do te veprojne. Por ata ndeshin ne vigjilencen e  organeve te Sigurimit te Shtetit dhe te qytetareve te thjeshte. Pakujdesia e Beses u krijon armiqeve nje epersi te perkohshme. Me ndimen e punonjesve te Sigurimit planet armiqesore shkaterohen dhe zbulohen fytyrat e verteta te armiqeve.

 

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here