E mbani mend nënën e Florit tek “Njerëz dhe Fate”, ja ç’ka ndodhur me të sot

0

 

 

Seriali “Njerëz dhe Fate” ishte një nga serialet më të suksesshëm në Shqipëri i cili trajtonte problemet aktuale të kohës, me një kast të mrekullueshëm aktorësh.

 

Një prej këtyre aktoreve mbetet edhe personazhi i Dritës, gruaja e shtëpisë së familjes Guri, emri i të cilës është Pavlina Mani.

 

Por ku ndodhet ajo sot? Menjëherë pas kësaj telenovele, aktorja u largua me familjen e saj në Shtetet e Bashkuara, ku jeton dhe sot prej 16 vitesh. Se si duket nëna Pavlina Mani sot; Shikoni fotot e mëposhtme:

 

Ajo eshte padyshim nje nga aktoret me fantastike qe ka prodhuar kinematografia dhe teatri shqiptar. Po flasim per Pavlina Manin, aktorja qe per brezin pas ’90-ës mbahet mend per serialin e famshëm te filmit “Njerëz dhe fate”, ndersa per artdashesit me te vjeter në ne moshe kujtohet vecanerisht per interpretimin e jashtezakonshem ne komedinë “Pallati 176”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here