“Dua edhe akullore edhe çokollatë”, Rudina e “2 herë mat” rikthehet në Sarandë me gjithë kastën e aktorëve, zbuloni arsyen

0

Në qytetin e Sarandës është zhvilluar një event përkujtues për filmin e njohur dhe shumë të pëlqyer shqiptar, “Dy herë mat”.

Eventi i “Mat në Sarandë” ka rikthyer në Sarandë Bujar Kapexhiun, një nga aktorët kryesorë të filmit të xhiruar 35 vite më parë në qytetin bregdetar, por edhe aktorë të tjerë.

Në këtë event kryebashkiaku i Sarandës Adrian Gurma u ka dorëzuar certifikata vlerësimi për dy fëmijë sarandiotë, të cilët kanë shkëlqyer në kampionatet e shahut.

Burimi: newsbomb.al

SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here